Dáta o asignácii podielu zaplatenej dane

Koľko podpory prinášajú 2 % z dane?

Vývoj celkovej sumy, počtu prijímateľov a rozdelenia príspevkov za roky 2016 až 2025.

Najnovšie údaje: 2025 · Aktualizované: 13. októbra 2026

Aktuálny stav

Asignácia v roku 2025

Za desať rokov vzrástla poukázaná suma o 48 141 761 €.

109 772 847 €celková poukázaná suma
18 719prijímateľov
5 864 €priemerná suma
+4,3 %medziročný rast sumy
2016
61 631 086 €
2017
63 428 720 €
2018
68 343 045 €
2019
73 071 423 €
2020
53 389 757 €
2021
87 194 469 €
2022
87 992 261 €
2023
100 869 768 €
2024
105 253 262 €
2025
109 772 847 €

Rozdelenie podpory

Typická výška príspevku

Medián je vhodnejší obraz typickej organizácie než priemer, ktorý zvyšujú najväčší prijímatelia.

701,02 €25 % organizácií získalo najviac túto sumu
1 540,27 €medián príspevku
3 514,10 €75. percentil
8 267,36 €90. percentil

Časový rad

Vývoj asignácie 2 %

RokprijímateľovCelková sumapriemerná sumamedián príspevku
202518 719109 772 846,60 €5 864,00 €1 540,27 €
202418 028105 253 262,07 €5 838,00 €1 549,93 €
202317 989100 869 768,09 €5 607,00 €1 598,36 €
202216 95587 992 261,35 €5 190,00 €1 486,08 €
202117 62587 194 469,47 €4 947,00 €1 460,73 €
202015 82853 389 756,81 €3 373,00 €899,68 €
201915 48373 071 422,53 €4 719,00 €1 465,36 €
201814 85268 343 044,58 €4 602,00 €1 366,24 €
201713 98063 428 719,81 €4 537,00 €1 371,67 €
201613 29161 631 086,03 €4 637,00 €1 358,15 €

Najväčší prijímatelia

TOP 10 za rok 2025

#OrganizáciaIČOSuma
1Nadácia Kia Slovakia423498264 611 374,34 €
2Nadácia SPP318186252 329 477,54 €
3Nadácia Pontis317848282 067 040,50 €
4NADÁCIA VOLKSWAGEN SLOVAKIA421375271 927 344,50 €
5Asociácia pomoci postihnutým - APPA421738091 906 144,25 €
6Nadácia EPH424128711 702 443,31 €
7Nadácia Slovenskej sporiteľne308568681 537 946,18 €
8PLAMIENOK n.o.360772591 436 104,66 €
9Nadácia Tatra banky308575711 416 637,08 €
10Nadácia VÚB308560431 399 892,42 €

Spracovanie: Centrum digitálnych a finančných inovácií. Zdrojové údaje o poukázaných podieloch zaplatenej dane poskytuje dátová infraštruktúra Rozhodni.sk. Celková suma, počet prijímateľov, priemer a percentily sú počítané za jednotlivé roky. Údaje sú zaokrúhlené iba pri zobrazení.